Preskočiť na obsah

ŠK NATABAK Vieska

Združenie ŠK NATABAK Vieska oficiálne vzniklo 29.12.2008  ako reakcia mladých nadšencov z Viesky, ktorí si dali za cieľ skvalitniť multifunkčné ihrisko a jeho okolie. Postavené bolo v r. 2006 v časti Vieska  na športové účely s ťažiskom na hokejbal a organizáciu kultúrnych a športových podujatí v obci. V súčasnej dobe má združenie 20 aktívnych členov.

Úpravy na ihrisku začali ešte pred oficiálnym zaregistrovaním združenia a do dnešnej doby sa podarilo zrealizovať viacero významných úprav ihriska a okolia ako kompletné oplotenie ihriska, jeho neskoršie osadenie plnohodnotnými hokejbalovými mantinelmi, výstavba prístrešku, detských preliezok a tiež ďalšie terénne úpravy okolia.

V roku 2011 sa tiež podarilo vybudovať kompletné osvetlenie ihriska.  Z kultúrnych a športových podujatí je to najmä organizovanie tradičných hodových tanečných zábav  ale i hokejbalových turnajov s účasťou mužstiev okolitých dedín.

Nakoľko hokejbal ako kolektívny šport  získava čoraz viac na popularite ako mladší brat ľadového hokeja, združenie ŠK Natabak vytvorilo hokejbalový tím pod názvom NaTABAK Vieska a deviatym  rokom je pravidelným účastníkom Oblastnej hokejbalovej ligy Lopašov (OHL), ktorá má za sebou desať ročnú históriu.  Počas pôsobenia v OHL od r. 2007 získalo mužstvo Natabaku celkovo štyri tituly ( 2010, 2012, 2013, 2014 ).  V poslednej skončenej sezóne 2015/2016 Natabak zaknihoval po vyraďovacej časti 3. miesto, keď sa mu podarilo zdolať domáce mužstvo Lopašova v sérii hranej na jeden zápas jednoznačne 14:7.