Preskočiť na obsah

JUMPING Radošovce

Jumping sme začali v našej obci cvičiť 31.3.2014 a získal si veľkú obľubu u všetkých vekových kategórií. V súčasnosti sa zameriavame na jumping a taktiež intervalové cvičenia, ktoré sú v poslednej dobe veľmi obľúbené. Cvičíme niekoľko krát do týždňa v dome kultúry v Radošovciach a lekcie sú vedené vyškolenými inštruktorkami, ktoré milujú pohyb a chcú sa o svoje skúsenosti podeliť aj s inými ľuďmi, pretože pohyb je to, čo nás spája a robí šťastnými. Vo facebookovej skupine JUMPING Radošovce nájdete všetky potrebné informácie o cvičení, nájdete tam rozvrh cvičení a taktiež informácie o prihlásení. Prihlasovať na hodinu sa môžete aj na tomto odkaze: http://www.supersaas.sk/schedule/JUMPINGRADOSOVCE/JUMPING_a_PILOXING_Rado%C5%A1ovce

A čo to vlastne jumping je?

Jumping® je originálne akreditované cvičenie v oblasti fitness priemyslu. Dynamické aeróbne cvičenie na špecifických trampolínach s riadidlami sprevádza motivujúca hudba a lekcie vedú odborne vyškolení inštruktori.  Zo zdravotného hľadiska blahodárne pôsobí prakticky na všetky systémy ľudského tela, a tak sa radí medzi veľmi účinné formy pohybových aktivít. Podstatou pozitívneho vplyvu cvičenia Jumping® sú rôzne náročné kombinácie rýchlych a pomalých poskokov, dynamických šprintov, balančných i silových prvkov a tiež strečingu. Jednotlivé cviky aj ich následnosť sú starostlivo pripravené, majú svoj vlastný význam a poriadok. Tieto kombinácie sa na pružnom výplete trampolíny stávajú nielen zábavou, ale aj veľmi účinnou formou posilňovania fyzickej a psychickej odolnosti. Jumping nezaťažuje kĺby, preto je vhodný pre všetky vekové kategórie. Pri jumpingu posilňujeme aj s vlastnou váhou svojho tela alebo s rôznymi pomôckami na cvičenie.

Čo je intervalový tréning?

Tento typ tréningu má „zázračné“ účinky na vaše bunky a celú hormonálnu činnosť. Okrem toho zvyšuje svalový tonus, zlepšuje kvalitu pokožky, zlepšuje kondíciu a výkonnosť a zlepšuje stav energie.